Jdi na obsah Jdi na menu
 


Teď, když máme postaveno, chtěli jsme tímto příspěvkem přiblížit akciovou společnost Welfast těm, kteří váhají, zda s touto firmou stavět. Také jsme přečetli kdysi, je to nedávno, pár takových článků, než jsme jim svěřili stavbu rodinného domu. Převážně kritizovaly, co se dalo. Navíc z takových článků vycházel pocit sabotování prací hned od samého začátku. Při nestranném, objektivním posouzení, jsme dospěli k tomu, že při tam velké akci nelze projít bez jakýchkoli problémů s žádnou firmou.

Oslovili jsme jen pár dalších firem. Jen pro dokreslení situace, při dotazu jedné firmě, jakým způsobem by byla schopna garantovat rozpočet, nám bylo odpovězeno, že v žádném případě to nelze, co třeba změna v mýtném, jak by k tomu ta firma přišla. Opravdu pro získání klienta velice povedený argument. Na ten asi nezapomeneme. Další firma nám zaslala hrubý katalog RD bez bližších dispozičních údajů s tím, že bližší informace jsou pouze k nahlédnutí při osobním jednání. Jiná zase nebyla schopna dodat vlastního projektanta, z jednání byl zaručený problém v komunikaci – st. firma versus projektant. Bez komentáře. To stačilo k tomu, aby Welfast obstál na jedničku, co se týkalo výběru. V konečném výběru firmy rozhodlo i vstupní přátelské jednání na úrovni a v neposlední řadě dokonalý katalog RD.

Po prvních krocích s Welfastem, kdy byla zahájena stavba, jsme zjistili, že se musí vše řešit operativně, za pochodu, je ovšem velice nutná spolupráce obou stran. Nelze předem něco nalinkovat a za každou cenu se toho držet. Když klient vyvolává problémy hned při zhotovení základové desky, to potom opravdu nic nemůže fungovat. Welfast je ochoten nastalé připomínky klienta řešit. Je to vstřícná firma s mimořádným klientským přístupem a vzorně nastavenou organizací práce. Všechny etapy stavby do sebe zapadají, plynule navazují.

Od zhotovení základové desky, obou nadzemních podlaží, krovu, střešní krytiny, zateplení domu, fasády, osazení oken, dveří, zhotovení podlah, izolací, schodiště atd. V dokončovací fázi jsou na řadě řemeslné práce – zednické, topenářské, instalatérské, malířské. Ve finále se klient účastní na volbě zařizovacích předmětů. Tady jsme opět ocenili výbornou spolupráci, co se týká poradenství. V průběhu těchto činností jsme měli samozřejmě požadavky na změnu, někdy i oproti projektu. Stačilo se jen zmínit a bylo nám vyhověno. Projektant bez připomínek a bez finančního navýšení dodal změnu v projektu. Společnost Welfast je zárukou kvalitních dodavatelů, materiálů a dobře odvedené práce.

Zdárný výsledek je především dán zastřešením Welfastu vůči prováděcí firmě. Právě tento skvělý a přitom na pohled jednoduchý způsob vedení celé stavby zaručuje úspěch. Klient nemá prakticky žádné povinnosti. Přesto se o podrobnosti stavby zajímá každý, dělali jsme to i my, ale teď zpětně vidíme, že to nebylo vůbec zapotřebí. Je to naprosto spolehlivá firma, ať se jedná o dodržení rozpočtu, tak zajištění projektu, spolehlivosti ve financování. V tomto ohledu se nenašel ani jeden moment, kdy by něco vázlo.

 

Navíc welfastský kolektiv je neuvěřitelně sehraný tým pracovitých lidí, kteří nehledí na svůj volný čas. Všichni jsou to lidé na svém místě. Ve svém oboru dělají určitě víc a rozumí i souvisejícím věcem, než jaká je jejich povinnost a to s ochotou bez nějakých urgencí klienta. Pocit jistoty jsme měli i nabídnutou osobní pomocí a zájmem samotného pana ředitele. „Bohužel“, při tak dobré koordinaci stavby, jakou jsme měli, jsme ji ani nemuseli využit.

 

Až je to neuvěřitelné, Welfast nezná stručné odbytí klienta, nedostatek trpělivosti s vysvětlováním, překrucování informací a mlžení, což je v dnešní době běžné. Tady jsme nic takového nepoznali. Od začátku do poslední chvíle jsme se setkávali jen s dokonalostí a profesionalitou. Do akce stavby domu jsme šli s obavami, že může nastat jakákoliv komplikace, nad očekávání jsme hladce společně vše dotáhli do zdárného konce ke spokojenosti obou stran.

 

Po celou dobu stavby jsme si nepřipustili zcestné názory lidí, ať zasvěcených do stavebnictví, odborníků nebo opačně. Každý člověk má jiný názor na věc, situace se zbytečně komplikuje. Vycházeli jsme z různých odborných posouzení, kterých je dnes k dispozici nepřeberné množství, co se týká stavebních materiálů, správného postupu při stavbě, časová návaznost mezi jednotlivými úkony a z důvěry k naší stavební  firmě. Mlčky jsme mohli s postupem jen souhlasit. Nyní bydlíme bez problémů jen díky tomu.

 

Právě dokončujeme svépomocí venkovní úpravy. Měli jsme představu, že to hladce zvládneme, jak je to jednoduché. Sami jsme si dojednali firmu, která mimochodem také staví domy. Po sedmi měsících nejsme u konce. Tak trochu jsme si vyzkoušeli jaká je realita, když se výběr firmy nepovede. Neustále urgence z naší strany, dělníci nejsou k dispozici, slíbená dodávka určitého materiálů nebo slíbený termín neexistuje, navíc nevratné stavební chyby. To jen pro srovnání.

 

Takže jsme moc rádi, že jsme právě tak velkou akci jako je stavba rodinného domu, svěřili společnosti Welfast, na kterou jsme pyšní.

 

Jana a Martin